Fot. Vigo Meble/Max Kuchnie

Fot. Vigo Meble/Max Kuchnie

  • Autor: bm
  • 02 marz 2018 08:11 (aktualizacja: 05 marz 2018 07:23)

Kuchnia w kształcie litery U - jak ją wygodnie urządzić?

Zabudowa kuchenna w kształcie litery U może być funkcjonalna i ergonomiczna pod warunkiem, że zachowamy odpowiednią przestrzeń pomiędzy równoległymi ciągami roboczymi i we właściwy sposób rozmieścimy poszczególne elementy i sprzęt agd.

Meble kuchenne układające się w kształt litery U to najlepsze rozwiązanie do dużych, częściowo lub całkowicie zamkniętych pomieszczeń. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, zapewnia też dużą powierzchnię blatów roboczych i sporo miejsca do przechowywania kuchennych przedmiotów codziennego użytku. Litera U lubi nie tylko kuchnie zamknięte - doskonale sprawdza się także w kuchniach otwartych na salon. W takim przypadku jeden ciąg szafek automatycznie staje się modnym barkiem lub tzw. półwyspem, dzielącym otwarte pomieszczenie na strefy. W tym ostatnim przypadku unikamy wrażenia klaustrofobicznego wnętrza, nawet jeśli równoległy rząd szafek ustawimy w postaci wysokiej zabudowy.

Ważną kwestią w każdej kuchni - a zwłaszcza tej w kształcie litery U - jest ergonomia. Projektując zabudowę, warto dobrze zaplanować umiejscowienie sprzętów AGD, lodówki, zlewu i powierzchni roboczych - tak aby korzystanie z takiej kuchni było komfortowe i nie wymagało wykonywania dużej ilości zbędnych ruchów. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce