Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym mieszkaniu doskonale sprawdzi się połączenie kuchni z pokojem dziennym. Zatarcie granicy między tymi pomieszczeniami to najbardziej oczywisty sposób na powiększenie przestrzeni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia w mieszkaniu. Dobre sposoby na mały metraż

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 paź 2015 10:25 (aktualizacja: 16 paź 2015 08:51)

Mała kuchnia - duży kłopot. Jeśli to stwierdzenie jest ci bliskie, zobacz dobre sposoby na to, jak urządzić kuchnię na zaledwie kilku metrach.

Mała kuchnia może być  prawdziwym utrapieniem. Tym bardziej, że właśnie w tym pomieszczeniu potrzebujemy najwięcej miejsca do przechowywania. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, aby kuchnia o małym metrażu była funkcjonalna, do tego modna i ładna. 

Projektanci do małych kuchni polecają meble w jasnych kolorach. Nic tak optycznie nie powiększa przestrzeni jak szafki kuchenne w białym kolorze lub z jasnego, delikatnego drewna. Dobrym rozwiązaniem są również fronty na wysoki połysk. Odbijają one światło i sprawiają, że kuchnia nabiera głębszego wyrazu. W małej kuchni warto zastosować wewnętrzne systemy organizacji szafek. Wysuwane półki do narożników, szafki cargo, wysoką zabudowę typu słupek, a nawet szuflady umieszczone w cokołach. Sprawią one, że w kuchni będzie wiele miejsca nie tylko na kuchenne sprzęty, ale i zapas suchej żywności. 

W wąskich pomieszczeniach doskonale sprawdza się zabudowa w kształcie litery L. Daje ona możliwość funkcjonalnego rozmieszczenia stref w kuchni, a czasem nawet wygospodarowania miejsca na kącik jadalniany. Dobrym rozwiązaniem może być też aneks kuchenny połączony ze strefą dzienną. Warto wówczas urządzić oba pomieszczenia w jednej konwencji, a nie odróżniały się od siebie za bardzo. Kuchnię od salonu można sprytnie odgrodzić stołem z krzesłami lub jeśli mamy na to miejsce, niewysokim barem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA