Meble.com.pl - komfort na miarę

Aranżacja z wykorzystaniem mebli Dialogo ShellSystem firmy Veneta Cucine. Fot. Veneta Cucine

Kuchnia w parze z salonem lub jadalnią

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 18 sie 2014 11:56 (aktualizacja: 20 sie 2014 07:57)

„Open space” w domu bywa projektowym priorytetem przede wszystkim wtedy, gdy do dyspozycji jest dużo miejsca. Zdarza się, że również w małych wnętrzach mieszkalnych stanowi jedyne sensowne rozwiązanie.

W wielu aranżacjach kuchni otwartych na salon czy jadalnię przestrzeń dzielona jest wyspą, ewentualnie półwyspem roboczym lub wysokim barem z hokerami. W naszej galerii przykłady tego typu rozwiązań to m.in. „Bianca” firmy Atlas Mebel, „Tetrix” firmy Scavolini i „Telea” firmy Euromobil Cucine. Takie projekty często uwzględniają szafy – kuchenne pojemne spiżarnie, dostawiane do ściany bądź w nią wbudowane. 

Inne przykłady mieszkalnego „open space” obejmują aranżacje, w których przestrzeń kuchni, jadalni i salonu przenika się bez żadnych przeszkód. Efekt całkowitej synergii potęguje wykorzystanie na meblach w tych wszystkich strefach takich samych frontów, uchwytów, utrzymanych w spójnej kolorystyce. Przykładem mogą być aranżacje z wykorzystaniem mebli „Gallery” firmy Lube Cucine, „Tablet.Go” firmy Veneta Cucine, czy „Linda” firmy Lube Cucine.

Ciekawie prezentują się wnętrza zaprojektowane tak, aby przestrzeń kuchenna była jak najmniej widoczna. Wszystkie elementy kuchennego wyposażenia są tak ukryte, zneutralizowane, zamknięte i ograniczone do minimum, że to miejsce identyfikuje się jako kuchnię dopiero po upływie „dobrej chwili”. Przykładem może być prezentowane przez nas wnętrze z meblami „Mikonos” firmy Concreta Cucine lub „Naturalmente Brava” firmy Lube Cucine.

Warto zwrócić uwagę na uniwersalne meble, które można wykorzystać do zaprojektowania niewielkiego wnętrza mieszkalnego „open space”. Mały metraż wymusza zastosowanie wyposażenia wszechstronnego i charakteryzującego się prostotą, jak np. „Urban” i „Urban Minimal” firmy Scavolini.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA