Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Sense. Klasykę pięknie połączono z nowoczesnością. Fot. HTH

Kuchnia w stylu klasycznym. Dużo pięknych zdjęć

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 lut 2016 13:46 (aktualizacja: 29 lut 2016 08:58)

Kuchnia w klasycznym stylu ma swoje wierne grono wielbicieli. Potrafi zaimponować swoją reprezentatywnością, a także wyjątkowym, ciepłym klimatem i przytulnością.

Kuchnia urządzona w klasycznym stylu zachęca do gotowania. Stylowe, pełne ciepła wnętrze przypomina o rodzinnych tradycjach i zapewnia beztroską atmosferę podczas pracy w kuchni.

Aranżacja kuchni zainspirowanej tradycją jest jednak wymagająca. Okazałe, kunsztownie rzeźbione bryły mebli będą wyglądały autentycznie i prestiżowo tylko jeśli zostaną zastosowane z wyczuciem. Ich urok nierzadko podkreślają także uważnie wyselekcjonowane dodatki oraz poszczególne elementy wykończenia.  

Dworkowe kuchnie wyróżniają się zastosowaniem stonowanej, naturalnej kolorystyki, w której przeważają biele, beże oraz odcienie brązów. Naturalnie główną rolę odgrywają w nich zabytkowe, okazałe meble, które nadają wnętrzom prestiżu oraz historycznego charakteru. Aby ich piękno było należycie wyeksponowane, należy zadbać o to, by znajdowały się one w odpowiednio przestronnym wnętrzu. Stylistyka mebli powinna być jednolita, a jej harmonię wzbogacać mogą dekoracyjne rzeźbienia i kunsztowne ornamenty na frontach szafek czy bokach monumentalnych wysp kuchennych.

Styl dworkowy w dużej mierze opiera się na umiejętnie wyeksponowanych elementach dekoracyjnych, które należy wybierać z wyczuciem i umiarem. Z pewnością efektownym dopełnieniem stylowych mebli mogą być malowane porcelanowe uchwyty, których wygląd przywodzi na myśl tradycyjne wzornictwo i stare rzemiosło. Motyw porcelany można wprowadzić do wnętrza również w postaci ozdobnych talerzy, które warto zawiesić na ścianie w formie oryginalnej dekoracji nawiązującej do szlacheckich posiadłości. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA