Fot. Aran

Fot. Aran

  • Autor: bm
  • 20 wrz 2017 11:45 (aktualizacja: 21 wrz 2017 14:20)

Kuchnia w stylu retro - niepowtarzalny klimat tradycyjnych wnętrz

Stylistyka retro ma wiele wymiarów i jednocześnie stwarza dużo możliwości aranżacyjnych. Klimatyczna kuchnia pełna staroświeckich gadżetów, rzeźbionych frontów, naturalnych materiałów i ciepłych, stonowanych kolorów zawsze będzie miała swoich zwolenników.

Rosnące tempo naszego życia już kilkanaście lat temu zrodziło modę na nowoczesne wnętrza kuchenne, na laboratoryjne klimaty, geometryczne kształty i chłód stalowych dodatków. Taka kuchnia wydaje się bardziej praktyczna i dopasowana do współczesnego stylu życia. Ale coraz częściej pojawia się magiczne hasło "slow life" nakazujące zwolnienie tempa w życiu, a we wnętrzach - powrót do tradycyjnych rozwiązań wzorniczych. Wbrew pozorom jednak nie jest to już ta sama kuchnia, w jakiej nasze babcie i prababcie dbały o domowe ognisko. To jej zmodernizowana wersja, w której pod misternie rzeźbionym frontem kryją się najnowsze technologie, a staroświecki okap działa jak supernowoczesna maszyna. Tutaj charakterystyczne kształty i elementy dekoracyjne mają służyć wyciszeniu, przypomnieniu sobie o prostych życiowych przyjemnościach i ważnej roli kuchni jako miejsca spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Na rynku zdecydowanie więcej znajdziemy rozwiązań nowoczesnych, klasyka w wydaniu retro wydaje się być zjawiskiem niszowym, zarezerwowanym tylko dla prawdziwych koneserów. Tym razem jako inspirację wybraliśmy dla Was piękne kuchnie z oferty firm włoskich i niemieckich. 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Fartuszek, 2017-09-29 19:50:55
    Bardzo duże znaczenie w aranżacji kuchni retro mają gadżety, które zasadniczo mogą zmienić charakter stylizacji, dodać jej charakteru i uroku.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce