Kuchnia w stylu skandynawskim lubi jasne kolory. Fot. Agata SA

Kuchnia w stylu skandynawskim lubi jasne kolory. Fot. Agata SA

  • Autor: mg
  • 19 lip 2017 13:23 (aktualizacja: 20 lip 2017 13:46)

Kuchnia w stylu skandynawskim. Zobacz, czy lubisz ten styl!

Polacy coraz chętniej aranżują swoje wnętrza w stylu skandynawskim. Dotyczy to również kuchni. Do wyboru tego stylu przekonuje ich przede wszystkim jasna kolorystyka i prostota form. Sprawdźcie, czy jest to Wasz ulubiony styl.

Zobacz też: Sofy w salonie - pomysły dla miłośników oryginalnych aranżacji!

Prostota i minimalizm to cechy charakterystyczne kuchni zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Budują one klimat harmonii i równowagi. Koniecznym dopełnieniem "skandynawskich" kuchni jest wszechobecne światło, które dodatkowo podkreśla aranżacyjną prostotę wnętrza.

Kuchnie utrzymane w stylu skandynawskim na pewno spełnią oczekiwania miłośników nieskomplikowanych form i kształtów, którzy ponad wszystko cenią sobie ład i porządek. Dominują w nich meble w jasnych odcieniach bieli i szarości, które optycznie powiększają przestrzeń i są doskonałą bazą do dalszej aranżacji. Wielokrotnie białe fronty meblowe zostają zestawione z elementami naturalnego drewna lub dekorami drewnopodobnymi, zwykle w jasnych wersjach.

Dobrym rozwiązaniem na urozmaicenie wystroju są dodatki w pastelowych lub drewnianych barwach, które doskonale ocieplą surowość bieli, dodadzą charakteru i indywidualizmu wnętrzu. Kuchnia w stylu skandynawskim musi być rozświetlona naturalnym światłem, dlatego aranżując ją, należy unikać ciężkich zasłon i firan w oknach, które mogłyby przytłoczyć wnętrze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce