Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia jak z wiejskiego domu. Fot. Zappalorto

Kuchnia w swojskim stylu. Najpiękniejsze aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 cze 2014 14:40 (aktualizacja: 18 cze 2014 07:55)

Koronkowy obrus lekko powiewa, a na stole stoi gliniany dzbanek wypełniony po brzegi polnymi kwiatami. Ta idylla, to obraz rustykalnej kuchni. Niekoniecznie znajdującej się daleko na wsi. Teraz może być także w Twoim domu...

Mimo że nowoczesne i błyszczące kuchnie wyglądają zachwycająco, to nie każdy lubi ich zimną aurę. Do najpopularniejszych kuchni w klasycznej odsłonie należą te, wykonane na styl rustykalny. Oznacza to nic innego jak to, że mają wyglądem przypominać wiejskie kuchnie, pełne ciepła i „swojskości”. Sama w sobie aranżacja rustykalnej kuchni jest przepełniona glinianymi dzbankami, haftowanymi serwetkami i główkami czosnku zawieszonymi na ścianie. W podobnym klimacie utrzymane są także meble kuchenne. Fronty nie są gładkie, lecz rzeźbione, a ich zakończenie podkreślają ozdobne gzymsy i listwy. Kolory jakie dominują w rustykalnych kuchniach to przede wszystkim kremowe beże oraz barwy naturalnego drewna np. jesionu. 

Z francuskiego pola

Prowansalskie kuchnie odznaczają się elegancją i klasą. Do złudzenia przypomina ona kuchnię stylizowaną na angielską. W jej wyglądzie dominują jasne barwy, wykończone są licznymi rzeźbieniami, a także ozdobnymi pilastrami. Są to najczęściej fronty o kremowym odcieniu, bądź całkowicie białe z widocznymi rysunkami drewna. W prowansalskich aranżacjach można także zauważyć namalowane na frontach kwiaty lawenty. W prowansalskiej kuchni konieczne są też witryny, z gładkim szkłem lub frezowanym.  

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA