Matowe wykończenie stosowane w meblach kuchennych cenione jest za elegancki satynowy wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości i wrażenie przytulności, które wnosi do wnętrza. Fot. Verle Küchen

Matowe wykończenie stosowane w meblach kuchennych cenione jest za elegancki satynowy wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości i wrażenie przytulności, które wnosi do wnętrza. Fot. Verle Küchen

  • Autor: mg
  • 22 sty 2018 12:51 (aktualizacja: 24 sty 2018 11:37)

Kuchnia w wersji matowej - wybierz oryginalną aranżację

Matowe wykończenie stosowane w meblach kuchennych cenione jest za elegancki satynowy wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości i wrażenie przytulności, które wnosi do wnętrza. Nic dziwnego, że coraz częściej konkuruje z frontami wykończonymi na wysoki połysk.

Jakich błędów należy unikać, urządzając kuchnię w domu, gdzie są dzieci?

Mat nadaje kuchennemu wnętrzu ciepłego i przyjaznego charakteru. Poza tym wygląda bardziej neutralnie niż połysk, przez co doskonale sprawdza się w kuchniach otwartych - taki wariant nie zdominuje całej aranżacji. Mat, podobnie jak wykończenie w opcji z połyskiem, dobrze prezentuje się w każdym kolorze, któremu dodatkowo dodaje głębi. Ponieważ tego rodzaju fronty pochłaniają światło, to do niewielkich pomieszczeń lepiej jest wybierać jasne wykończenia. Natomiast w kuchniach typu otwartego można zastosować ciemną kolorystykę lub popularne szarości i brązy. W ten sposób kuchnia harmonijnie połączy się z wystrojem salonu lub jadalnią. W razie chęci urozmaicenia kompozycji można też wprowadzić do matowej zabudowy kuchennej wykończenia przypominające miedź, złoto, stal lub beton.

Wielu użytkowników kuchni doceni też fakt, że nowoczesne matowe powierzchnie odporne są na zabrudzenia, nie pozostają na nich również ślady palców, co jest zmorą kuchni błyszczących. Do czyszczenia wystarczą delikatne i miękkie ściereczki bawełniane lub z mikrofibry.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ