Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym mieszkaniu z aneksem kuchennym, prosty barek służy przede wszystkim jako stół jadalny. W razie potrzeby sprawdza się również jako dodatkowe miejsce do pracy. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Kuchnia z barem. Pokazujemy 10 świetnych pomysłów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 sty 2015 11:43 (aktualizacja: 22 sty 2015 08:30)

Barek świetnie sprawdza się w kuchni otwartej na salon. Może pełnić funkcję dekoracyjną lub użytkową. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczywiście od ilości miejsca którym dysponujemy.

Kuchnia z salonem stwarza doskonałe warunki do zaaranżowania barku kuchennego, zwanego też często półwyspem kuchennym. Barek może pełnić kilka, bardzo przydatnych w kuchni funkcji. Może służyć jako dodatkowy blat roboczy, możemy umieścić w nim płytę grzejna, piekarnik czy zlew. W naprawdę małym mieszkaniu barek kuchenny często zastępuje także tradycyjny stół i staje się miejscem do spożywania szybkich posiłków. 

Najlepiej zaplanować barek, już na etapie projektowania wnętrza. Aranżacja kuchni będzie spójna, jeśli mebel wykonamy z tego samego materiału co blaty kuchenne. W ścianie barku możemy umieścić schowki, idealne na funkcjonalne i bezpieczne przechowywanie zapasowych szklanek czy kubków. Na co dzień można na nim postawić na przykład kwiaty i będzie spełniał funkcję dekoracyjną w domu. 

Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem jest przedłużenie blatu kuchennego i postawienie przy nim hokerów, które wniosą do wnętrza nieco luzu. Taka aranżacja kuchni z barkiem doda też wnętrzu lekkości i nie zamknie optycznie przestrzeni. Barek można przymocować też do jednej ze ścian na granicy kuchni i salonu lub zintegrować go z wyspą lub z półwyspem.  

Zobaczcie ciekawe propozycje na aranżację kuchni z barkiem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA