Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Avior marki Wellman. Barek optycznie łączy i jednocześnie oddziela kuchnię od salonu. Praktycznym rozwiązaniem jest strefa gotowania i zmywania umieszczona na wyspie. Fot. Wellman

Kuchnia z barem. Sprawdź pomysłowe rozwiązania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 paź 2014 07:32

Jeśli nie wiecie jak pomysłowo połączyć kuchnię i jadalnię zachęcamy do obejrzenia naszej dzisiejszej galerii. Prezentujemy w niej najciekawsze pomysły na kuchenne aranżacje z barkiem.

Barek w kuchni nie tylko funkcjonalnie i ciekawie oddziela strefę dzienną od kuchni, ale też służy jako podręczny stolik do spożywania posiłków czy też dodatkowa powierzchnia "robocza". Poza tym stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza, tym bardziej, że jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie możemy wybierać wśród różnych wersji wykończenia i zaaranżowania tego elementu. Prezencja kuchni będzie spójna, jeśli barek wykonamy z tego samego materiału co zabudowa kuchenna, nie będzie odstawał od reszty mebli. Jeśli jednak preferujemy odrobinę "szaleństwa" warto postawić na aranżację kontrastową - i wykończyć barek zupełnie innym kolorem czy też dekorem.

Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem jest przedłużenie blatu kuchennego i postawienie przy nim hokerów, które wniosą do wnętrza nieco luzu. Taka aranżacja kuchni z barkiem doda też wnętrzu lekkości i nie zamknie optycznie przestrzeni. Barek można przymocować też do jednej ze ścian na granicy kuchni i salonu. Kolejny pomysł stosowany w projektowaniu kuchni z salonem to zintegrowanie barku z wyspą lub z półwyspem.  

Zobaczcie propozycje producentów - zarówno polskich, jak i zagranicznych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA