Meble.com.pl - komfort na miarę

Designerskie stołki barowe dodają uroku i elegancji nowoczesnej kuchni. Fot. Wellmann

Kuchnia z barem - zobacz najciekawsze rozwiązania!

  • Autor: Beata Michalik
  • 01 cze 2014 22:39 (aktualizacja: 02 cze 2014 08:14)

Jak połączyć aneks kuchenny z salonem lub jadalnią? To pytanie zadaje sobie wielu projektantów wnętrz. Jednym z praktycznych rozwiązań jest bar - służy jako podręczny stolik, dodatkowa powierzchnia "robocza", a przy okazji dzieli pomieszczenie na strefy.

Moda na bar w kuchni pojawiła się w polskich mieszkaniach w latach 90-tych, wraz z trendem łączenia strefy kuchennej z częścią wypoczynkową, popularnie zwaną salonem. Opinie na temat tego elementu wyposażenia wnętrza były podzielone - z jednej strony uważano je za pretensjonalny i niekoniecznie gustowny "ozdobnik", nie mający wiele wspólnego z wygodą. Z drugiej - bar, najczęściej uzupełniony wysokimi stołkami - hokerami - znajdował wielu sympatyków. W pewnym sensie kojarzył się z wielkim światem, przywodził na myśl przestronne, otwarte wnętrza z amerykańskich filmów, których bohaterowie właśnie przy barze wygłaszali swoje kluczowe kwestie...

Dziś lubimy bar za to, że w prosty sposób dzieli wnętrze na strefy funkcjonalne, zasłania część kuchenną, przy okazji stanowiąc podręczny stolik - półkę, na którą odkładamy ważne przedmioty, klucze, świeżo odebraną pocztę. Poza tym może stanowić prawdziwą ozdobę mieszkania, stwarzając wiele możliwości wykończenia, doboru ciekawego blatu, wreszcie - wysokich, barowych krzeseł lub stołków, które wprowadzają do wnętrza nieco przewrotny klimat luzu i niewymuszonej elegancji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA