Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Josse firmy Vigo Meble. Fot. Vigo Meble

Kuchnia z elementami drewnianymi - jak ocieplić wnętrze

  • Autor: mg
  • 13 gru 2017 10:57 (aktualizacja: 14 gru 2017 14:09)

W dobie mody na chłodne, niekiedy wręcz sterylne wnętrza inspirowane minimalizmem kuchnia jawi się jako miejsce, które mimo wszystko powinno zawierać w sobie choć niewielki pierwiastek przytulności. Mogą to zapewnić drewniane elementy zabudowy, które ocieplą każdą aranżację.

Wysoka zabudowa kuchenna - sposób na funkcjonalne wnętrze

Lubimy, gdy kuchnia jest oazą przytulności. Z drugiej strony coraz częściej wybieramy minimalistyczny styl aranżacji wnętrz. Cóż to oznacza w praktyce? Jednokolorowe, gładkie, często błyszczące fronty, chętnie pozbawiane tradycyjnych uchwytów. Dzieki temu zyskujemy wnętrze o dość chłodnej, powściągliwej, a niekiedy nawet wręcz sterylnej stylistyce, która daje wrażenie spokoju, harmonii i porządku.

Czasami, zamiast minimalizmu, mamy do czynienia po prostu z nowoczesnymi wersjami wnętrz kuchennych, których wyznacznikiem są jednokolorowe fronty o wyraźnie zgeometryzowanych podziałach. One też bywają dalekie od przytulności, którą zwykle przywodzi na myśl kuchnia.  

Tym niemniej nawet minimalistyczną czy nowoczesną kuchnię można ocieplić, wprowadzając elementy drewniane - nieważne, czy wykonywane z naturalnego materiału, czy też będące jego doskonałą imitacją. Jednokolorowe, gładkie fronty dobrze komponują się z elementami drewnianymi, które mogą występować w szerokiej gamie odcieni i struktur zarówno krajowych gatunków drewna, jak i egzotycznych. Tego typu elementy pojawiają się nie tylko na frontach, ale też np. na blatach kuchennych czy ściankach przyblatowych. Oczywiście, ich wielkość i liczba są kwestią pomysłu projektanta i preferencji użytkowników.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA