Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesna jadalnia "Synapsis" firmy Porro. Fot. Archiwum

Kuchnia z jadalnią czy bez?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 gru 2013 12:40

To, co będzie istotnym elementem dla kilkuosobowej rodziny, niekoniecznie musi spędzać sen z powiek młodemu singlowi. Jadalnia przy kuchni jest ciekawym rozwiązaniem. Zanim jednak zaczniemy o nim myśleć, warto przyjrzeć się własnemu stylowi życia. Tym bardziej, że miejsce to jest bardzo ważne i znacząco wpływa na nasz osobisty komfort.

Każdy z nas wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jednak wszyscy ten czas wykorzystujemy inaczej. Są tacy, który jedzą w pośpiechu, pędząc w tym samym czasie do pracy. Są też tacy, którzy wstają odpowiednio wcześnie i śniadanie jedzą w domu, odpowiednio celebrując ten moment. Warto więc przypatrzeć się swoim zachowaniom, bo być może jadalnia z prawdziwego zdarzenia wcale nie będzie nam niezbędna, a nasze potrzeby zaspokoi z powodzeniem niewielki stół ustawiony w kąciku kuchni.

Dla rodziny z dziećmi

Niewątpliwie potrzebny będzie duży stół, na którym można wiele zmieścić. Tak to już bywa, że domownicy mają inne upodobania i nierzadko na śniadanie każdy je coś innego. Dlatego dobrze by było, aby stół był na tyle duży, by mógł pomieścić wiele talerzy, kubków i produktów spożywczych na raz. Ponadto każda mama wie doskonale, jaki bałagan potrafią zrobić dzieci pod chwilową nieuwagę rodziców. Dobrym rozwiązaniem są drewniane stoły mocno lakierowane lub wykonane z płyty MDF pokrytej fornirem o wysokim połysku. Dzięki temu rozlany sok czy okruszki z pieczywa łatwo da się usunąć, ponieważ do takich powierzchni nic nie przywiera.

Dla młodej pary

Marzeniem zapewne byłby długi, piękny stół, przy którym młodzi mogliby zasiadać po jego krańcowych stronach i swobodnie rozkoszować się wspólnym śniadaniem. Zupełnie jak w osiemnastowiecznym filmie. Jednak żyjemy w XXI wieku i dla dwojga polecamy niewielkie okrągłe stoliki, które nie tylko są pojemne, ale zapewniają także nieskrępowaną przestrzeń. Większość takich stolików posiada funkcję rozkładania, przydatną na wypadek odwiedzin np. teściowej.

Dla jednej osoby

Chociaż zdawałoby się, że single zazwyczaj stołują się "na mieście", to w rzeczywistości wielu z nich posiłki jada w domu. Niektórzy nie mają zbyt wysokich wymagań i nie potrzebują wiele miejsca. Doskonałym rozwiązaniem dla takich osób będą stoliki przytwierdzane do ściany, których blat można podnieść w momencie, kiedy będziemy go potrzebować. Ewentualnie jako przestrzeń jadalnianą możemy zaaranżować kuchenny parapet. Oczywiście jeśli jest taka możliwość. Dobrym pomysłem dla singla będzie także niewielka wyspa kuchenna lub minibar, przy którym będzie można ustawić wygodny i nadal modny hoker.

Na szczęście na rynku jest bardzo duży wybór zarówno funkcjonalnych stołów, jak i wygodnych krzeseł. Od malutkich, które uda się wstawić nawet do najciaśniejszej kuchni, po sprytnie rozkładane, które w razie potrzeby dostosują się wielkością nawet do dwudziestoosobowej rodziny. Ja widać ile osób tyle potrzeb. Każdy z nas ma inne wymagania jednak należy pamiętać, że to wnętrze w jakim mieszkamy ma pasować do nas, a nie odwrotnie. Dlatego warto jest dobierać meble tak, aby pasowały do stylu życia jaki prowadzimy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA