Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z niewielkim kącikiem śniadaniowym. Blat przechodzi w półwysep przy którym ustawiono dwa stołki barowe. Miejsce służy nie tylko do spożywania posiłków, ale także do pracy z laptopem czy chwili z książką. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Kuchnia z jadalnią. Sprytne pomysły na kącik śniadaniowy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 sty 2016 11:12 (aktualizacja: 18 sty 2016 08:42)

Nawet w niewielkiej kuchni warto wygospodarować miejsce na stół czy kącik śniadaniowy. W galerii kilka sprytny pomysłów na miejsce spożywania posiłków.

Miejsce spożywania posiłków w kuchni to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Gotowy posiłek możemy szybko podać na stół bez potrzeby pokonywania długich dystansów. Nie musimy także co chwilę wstawać od stołu, aby udać się po brakującą przyprawę, talerz czy inne potrzebne rzeczy na co dzień przechowywane w kuchni. Wszystko jest w zasięgu ręki i w bliskiej odległości.

Oczywiście nie w każdej kuchni znajdzie się miejsce na duży np. czteroosobowy stół z krzesłami. Bywa, że ze względu na nietypowy kształt wnętrza trzeba poszukać innych rozwiązań i sposobów na urządzenie nawet najmniejszego kącika spożywania posiłków. Jeśli nasza kuchnia jest otwarta na salon, obie trefy możemy nieco odgrodzić od siebie niewielkim barem lub wyspą. Wysokie stołki ustawione po stronie pokoju dziennego pozwolą zjeść obiad czy śniadanie w komfortowych warunkach, a jednocześnie staną się świetną ozdobą wnętrza.

Innym ciekawym pomysłem jest przedłużenie blatu roboczego. W ten sposób uzyskamy więcej miejsca na pracę w kuchni, a także wygodny kącik do pracy z laptopem czy szybką kawę z przyjaciółmi. Takie rozwiązanie konstrukcyjne sprzyja integracji z rodziną. Pozwala bowiem przypilnować dziecko podczas odrabiania lekcji, ale też zachęca do rozmów z małżonkiem o tym co się wydarzyło w ciągu dnia. 

Więcej świetnych sposób na stolik jadalniany w galerii zdjęć. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA