Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała zabudowa w wersji total look i lekki w formie stół ze szklanym blatem to gustowna i elegancka kompozycja. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z jadalnią. Tak ją modnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 cze 2015 12:42 (aktualizacja: 03 cze 2015 08:24)

Kuchnia z jadalnią to rozwiązanie niezwykle wygodne. Stolik oprócz miejsca, gdzie można wygodnie zjeść posiłek, przyda się także, by odpocząć podczas gotowania, przestudiować przepis, wypić kawę lub przyjąć gości. Zobacz pomysły na wygodną i piękną kuchnię z jadalnią.

Kuchnia z jadalnią coraz częściej bywa "ucztą dla oczu" zwłaszcza od czasu, gdy na nowo odkryliśmy przyjemność wspólnego spożywania posiłków. Producenci oraz projektanci prześcigają się w pomysłach na oryginalne i sprytnie urządzone jadalnie, nawet w małych kuchniach.  

To, gdzie i jak urządzić kącik do jedzenia w kuchennym wnętrzu zależy nie tylko od jego wielkości, ale również od kształtu. W małej kuchni najlepiej sprawdzi się okrągły stolik - w otoczeniu kolorowych krzeseł to ciekawa ozdoba wnętrza. W kuchni długiej i wąskiej z kolei, o wygospodarowaniu jadalni można pomyśleć na końcu ciągu roboczego przy krótszej ścianie – na ogół to strefa pod oknem na wprost wejścia. Ustawiony tu mini stolik nie będzie przeszkadzał w poruszaniu się po wnętrzu.

Jeśli brak miejsca nie pozwala na postawienie stolika, projektanci proponują alternatywne rozwiązania, np. blat, który mocuje się do ściany bądź blat wąski i prosty (jak półka), przy którym siedzi się tylko z jednej strony. Jadalnię w kuchni można także uzyskać, poszerzając parapet, zmieszczą się wtedy nawet dwie osoby. Inną wygodną opcją jest bar - aby wygodnie spożywać przy nim  posiłek wystarczy postawić wysokie krzesła. 

Po więcej inspiracji na kuchnię z jadalnią zapraszamy do dzisiejszej galerii. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA