Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia w dwóch kolorach to modne rozwiązanie. Biel mebli dobrze współgra z jasnymi pastelami. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z jadalnią. Zobacz pomysłowe aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lis 2014 22:23 (aktualizacja: 03 lis 2014 08:19)

Pięknie wyeksponowany stół z krzesłami, wysoki bar lub po prostu kawałek blatu? Miejsce, przy którym można w spokoju zjeść posiłek, to bez wątpienia jedna z najważniejszych przestrzeni w domu. Zobaczcie jak można ją sprytnie wygospodarować.

Projektując kuchnię warto uwzględnić w niej miejsce do codziennego spożywania posiłków. Może to być zarówno stolik ustawiony w kącie pomieszczenia, jak również kawałek blatu przy którym można usiąść na większym bądź tradycyjnym krześle.

Projektanci proponują kilka rozwiązań w zakresie wygospodarowania jadalni w domu. Przy większych przestrzeniach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ustawienie stołu z krzesłami nieopodal kuchni lub stworzenie przestrzeni jadalnianej na wyspie. Wygląda to nie tylko nowocześnie, ale też jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. 

W mniejszych kuchniach, szczególnie tych otwartych na salon, dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie blatu pełniącego rolę małego baru, przy którym można ustawić wysokie krzesła. Blat będzie precyzyjnie oddzielał przestrzeń pomiędzy kuchnią, a salonem, pełniąc jednocześnie rolę stołu. Do naprawdę małych powierzchni projektanci polecają stoliki mocowane do ściany, których blat można opuszczać. W chwili potrzeby będą one pełniły rolę stołu, zaś złożone nie będą zajmowały przestrzeni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA