Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki są ozdobą samą w sobie. W nowoczesnej kuchni warto je wyeksponować, np innym kolorem niż fronty mebli. Fot. Nobilia

Kuchnia z otwartymi półkami. 15 nowych aranżacji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 kwi 2016 09:03 (aktualizacja: 20 kwi 2016 08:08)

Kuchnie z otwartymi półkami to świeży trend, który ma szansę zagościć na dłużej. Zobacz, jak pięknie mogą się prezentować meble kuchenne z dużą ilością odsłoniętych półek.

Po tegorocznych targach iSaloni zauważyć można nowy trend, jakim są kuchnie z otwartymi półkami. Nic dziwnego. Dzisiaj porcelana jest tak piękna, że szkoda byłoby ją chować za frontami mebli. 
Miseczki, kubeczki, puszki, słoiki i wiele innych przedmiotów, które używamy na co dzień ma więc szansę stać się czynnym dekoratorem naszych kuchni.

Otwarte półki dają także jeszcze jedną zasadniczą korzyść - przestrzeń. Nic tak nie ściska jej i czyni pomieszczenia małym, jak właśnie zamknięte szafki czy masywne w wyglądzie fronty. Jeszcze do niedawna schemat kuchni był banalnie prosty. Szafki na dole, szafki na górze, pomiędzy nimi płytki, biała lodówka stojąca tuż obok i terakota na podłodze. Nasze mamy chowały skrzętnie do szafek wszelkie talerze i garnki. Sitka i cedzaki miały swoje miejsce gdzieś głęboko w szufladach. Dekoracyjność kuchni opierała się najczęściej na bogatym zdobieniu frontów.

Dziś do urządzenia kuchni przykładamy znacznie większą uwagę i traktujemy jak jedną z ważniejszych przestrzeni w domu. I słusznie! Tym bardziej, że kuchnia stała się miejscem reprezentacyjnym, do którego chętnie zapraszamy gości, gotujemy w niej wspólnie z przyjaciółmi, otwieramy ją również na salon. 

Wbrew pozorom kuchnia z dużą ilością otwartych półek, wcale nie oznacza mniej miejsca. Dolne partie mebla pozwolą przechować wszystkie rzeczy, które po prostu powinny być schowane, zaś na otwartych półkach będziemy mogli wyeksponować elegancką porcelanę czy modne słoiki na makarony lub przyprawy. Chociaż powszechnie uważa się, że kuchnia z otwartymi półkami jest trudna do utrzymania w czystości, to również nie jest to do końca prawdą. Aby utrzymać czystość wystarczy kilka sprytnych trików. Półki można wyłożyć papierem lub specjalną folią antypoślizgową, która będzie zabezpieczać je przed kurzem i osiadającym tłuszczem. By uprzątnąć półkę wystarczy zdjąć papier, wyrzucić do kosza, a na jego miejsce położyć nowy arkusz. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA