Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki z kolorowym tłem ożywią jasną kuchnię. Fot. Ballerina Kuchen

Kuchnia z otwartymi półkami. Hit czy kit?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 sie 2016 08:01 (aktualizacja: 17 sie 2016 08:48)

Dla jednych synonim nowoczesności i designu, dla drugich niepotrzebne miejsce na kurz. Czy kuchnia z otwartymi półkami to hit, czy może raczej...kit?

Prezentują się doskonale w dużym pomieszczeniu, jak również w małym. Otwarte półki w kuchni dodają aranżacji lekkości i uroku, ale też pozwalają na wyeksponowanie zdobnej ceramiki. Nie wszyscy jednak są ich zwolennikami.

Kuchnia z otwartymi półkami jest bardziej wymagająca. Na półkach z łatwością gromadzi się kurz, a więc częściej trzeba je sprzątać. Ponadto pozwalają one na ustawienie jedynie kilku przedmiotów, a więc nie są tak praktyczne jak zamknięte szafki. Duża ilość rzeczy na półce może sprawić, że kuchnia będzie wydawała się zagracona.

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że ozdabiają wnętrze kuchni. Doskonale wpisują się w konwencję kuchni klasycznych czy prowansalskich, gdzie eksponowanie kolorowych miseczek i pojemników, jest wręcz wskazane. Ponadto dzięki nim mamy wszystko na wyciągnięcie ręki.

Aranżując kuchnię, warto więc wziąć pod uwagę montaż otwartych półek. Mogą one bowiem nadać przestrzeni ciekawego stylu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA