Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne kuchnie, mimo swojej minimalistycznej formy doskonale prezentują się z rysunkiem drewna. Połączone z czarnymi elementami, jak AGD czy dekoracje staje się też bardzo elegancka. Fot. BRW

Kuchnia z rysunkiem drewna. To jest teraz modne!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 sty 2015 11:09 (aktualizacja: 23 sty 2015 07:37)

Kuchnia z rysunkiem drewna potrafi zachwycać i jest niebywałą dekoracją całego domu. Zarówno w wersji klasycznej jak i nowoczesnej. Przekonajcie się sami...

Kuchnia z rysunkiem drewna kojarzy się głównie z klasycznymi aranżacjami i zapewne zdobi jeszcze wiele domów naszych babć, jako tradycyjna jednorzędowa zabudowa z dużą ilością witryn i frontami ozdobionymi ramiakami. Takie klasyczne kolekcje produkuje się do dziś, ponieważ są one ponadczasowe i często powracają jako modny trend. Wiele drewna znajdziemy także w kuchniach rustykalnych, jednak nie oznacza to, że surowiec ten jest zarezerwowany wyłącznie dla tradycyjnych stylizacji. Nowoczesne kuchnie także odnajdują się w kolorystyce drewna. Szczególnie, że ich domeną jest duża ilość pustych powierzchni (np. fronty bez uchwytów lub duże kuchenne szafy), na których szczególnie widoczne są usłojenie i sęki. 

Kuchnia z rysunkiem drewna zapewni bardzo dużo swobody w aranżacji przestrzeni kuchennej. Drewno dobre prezentuje się z modnymi obecnie lakierowanymi powierzchniami. Zarówno w połączeniu z nimi, jak i znajdując się pod błyszczącą powłoką. Sprawia ona, że to, co w drewnie najszlachetniejsze czyli jego rysunki, stają się jeszcze bardziej widoczne. W kuchni lakierowane powierzchnie drewniane lub imitujące drewno są o tyle korzystne, ponieważ łatwo można je wyczyścić. Dlatego wielu architektów wnętrz poleca je właśnie do miejsc, gdzie o zabrudzenia nietrudno. 

Jasne kuchnie z rysunkiem drewna warto połączyć z modnym detalem. Może być nim np. kolor. Szczególnie dobrze współgra z czernią i bielą, jak również lekko przyćmionymi odcieniami beżowej barwy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA