Meble.com.pl - komfort na miarę

Jeśli nie boimy się mebli o odważnym wzornictwie np. wykończonych w połysku, zainwestujmy w lakierowaną wysoką zabudowę w kolorze białym. Takie wnętrze z pewnością wymaga wiele uwagi, ale jego walory wizualne rekompensują wszelkie niedogodności związane z uciążliwym sprzątaniem. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z salonem. 15 ciekawych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 lis 2015 14:11

Kuchnia otwarta na salon posiada wiele zalet. Brak ściany działowej między pomieszczeniami sprawia, że wydają się większe i lepiej doświetlone.

Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie, które sprawdza się w mieszkaniu o ograniczonym metrażu. Otwarta i dobrze przemyślana aranżacja daje wrażenie większej swobody, a także sprzyja integracji podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni. 

Wejście do kuchni bezpośrednio przez pokój to jedna z prostszych, a co za tym idzie popularniejszych form otwarcia kuchni na pokój dzienny. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy wtedy otwartą przestrzeń. Kolejny ciekawy sposób połączenia kuchni z salonem to różnej długości ścianki i niewysokie barki, wyspy lub półwyspy. Barek idealnie zastępuje stół, ale też w razie potrzeby służy jako blat do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach, pozwala także na prowadzenie rozmowy z przygotowującym posiłek gospodarzem. 

Ciekawe przykłady kuchni otwartych na salon w galerii.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA