Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia otwarta na salon utrzymana jest w jasnej tonacji. Białe matowe meble świetnie współgrają z białym ścianami oraz meblami. Wnętrze wydaje się bardzo przestronne. Projekt: Lucyna Stefaniak. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z salonem. 15 pomysłowych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 sie 2015 08:31 (aktualizacja: 19 sie 2015 07:52)

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Jak ją urządzić, aby wnętrze nie było w pełni widoczne, a jednocześnie nie stracić efektu połączenia z salonem?

Projekt kuchni otwartej na strefę dzienną wydaje się bardzo kuszący. Nic dziwnego, ponieważ w pomieszczeniu pozbawionym wszelkich przegród możemy swobodnie i w pełni uczestniczyć w życiu rodzinnym. Kuchnia otwarta na salon najlepiej sprawdza się w przypadku małych mieszkań. Brak ściany działowej czy drzwi sprawia, że oba wnętrza wydają się bardziej przestronne, a także znacznie lepiej doświetlone.

Warto wiedzieć jednak, że kuchnia tzw. open space to również wiele niedogodności wynikających z odmiennych funkcji pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem wypoczynku i przyjmowania gości, kuchnia przede wszystkim służy pracy. Otwarta kuchnia wymaga więc nieustannego utrzymywania porządku na blatach czy też w zlewie. Co w czasie przygotowywania posiłków bywa dość kłopotliwe. 

Zdecydowanie wygodniejsze jest częściowe otwarcie kuchni zapewniające minimalną izolację obu pomieszczeń. Gdy pozostawimy wolne miejsce szerokości przynajmniej drzwi jednoskrzydłowych, ułatwimy sobie komunikację. Jednocześnie, zachowując wszystkie ściany, nie stracimy miejsca na ustawienie sprzętu kuchennego. Kuchnię możemy też częściowo przysłonić murkiem lub półwyspem. Domowników nie razi kuchenny rozgardiasz, a gospodyni przygotowująca kawę nie czuje się wykluczona z rozmowy przy podwieczorku.

Zobaczcie kilka pomysłowych rozwiązań. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA