Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon powinna tworzyć z nim reprezentacyjną i elegancką całość. Nie powinna jednak tracić swego charakteru. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Kuchnia z salonem. 15 ślicznych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 maj 2016 17:47

Kuchnia otwarta na salon jest jasna i pełna przestrzeni. Jak ją modnie zaaranżować? Zobaczcie co proponują projektanci wnętrz.

Brak ściany między kuchnią a pokojem dziennym to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się niewielkim mieszkaniu, np. w bloku. Przemyślana i sprytna aranżacja kuchni otwartej na salon daje wrażenie większej przestrzeni i swobody. Otwarte przestrzenie sprzyjają ponadto integracji podczas wykonywania codziennych czynności - wspólnego gotowania z rodziną czy przyjaciółmi. 

Wejście do kuchni bezpośrednio przez pokój to jedna z prostszych, a co za tym idzie popularniejszych form otwarcia kuchni na pokój dzienny. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy wtedy otwartą przestrzeń. 

Inny ciekawy sposób połączenia kuchni z salonem to różnej długości ścianki i niewysokie barki, wyspy i półwyspy. Barek idealnie zastępuje stół, ale też blat do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach, pozwala na prowadzenie rozmowy z przygotowującym posiłek gospodarzem. 

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi aranżacjami kuchni otwartej na salon. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA