Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia jest pomieszczeniem równie reprezentatywnym co salon. Brak granicy między pomieszczeniami udało się uzyskać dzięki tej samej kolorystyce ścian oraz jednolitej podłodze. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z salonem. Najciekawsze pomysły na meble

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 kwi 2016 10:42 (aktualizacja: 28 kwi 2016 10:43)

Kuchnia jest sercem domu - zwłaszcza ta otwarta na salon. Warto pamiętać, aby znajdujące się w niej sprzęty były dopasowane do stylu pokoju dziennego. Co jest aktualnie na topie?

Aranżacja kuchni w kolorze szarym to modne i nowoczesne rozwiązanie, które z powodzeniem zastępuje popularny trend na sterylną białą przestrzeń. Ogromna gama szarości pozwala na wykorzystanie jej w opcji monochromatycznej lub łączeniu jej wielu odcieni, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Jednym z mocniejszych kierunków jest kolor, królują głównie szarości, ale także błękity, szałwie i pudrowe tony. 

Według najnowszych trendów marmur to już nie tylko blaty kuchenne, płytki podłogowe czy świeczniki. Ten surowiec wraca w wielkim stylu – gości na ścianach, blatach, półkach, podłogach, stołach i zlewach. Nie tylko w klasycznym, białym wydaniu, ale także o mocnym rysunku i barwie.

Także mosiądz zadomowił się na dobre w polskich salonach. Początkowo pojawiał się jedynie w dodatkach i detalach. Teraz coraz częściej gra pierwsze skrzypce jako temat przewodni w aranżacji wnętrza, i to nie tylko w dodatkach, ale także okapach czy meblach.

Sklejka jest szlachetnym materiałem, który coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach, pomimo tego, że wielu osobom kojarzy się z latami 70. i 80. i z niską jakością. Trend sklejki jako szlachetnego materiału właśnie przeżywa swój renesans i na pewno będzie modny przez wiele kolejnych sezonów. Projektanci cenią ją za niebanalny wygląd oraz możliwość szerokiego zastosowania. 

Efekt betony czy świeżo otynkowanej ściany to kolejne rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Pięknie prezentuje się zarówno pod postacią ściany nad blatem czy też jako wykończenie ściany w salonie. 

Zobacz jak aktualnie kuchnia otwarta na salon wygląda w mieszkaniach Polaków. 

Źródło: Whirlpool

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA