Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia połączona z salonem sprzyja kontaktom towarzyskim i rodzinnym. Fot. Wolsztyńskie Fabryki Mebli

Kuchnia z salonem. Najlepsze pomysły na funkcjonalne wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 maj 2015 10:59 (aktualizacja: 13 maj 2015 09:08)

Małe mieszkania optycznie powiększa, zaś duże domy czyni przytulniejszymi. Kuchnia otwarta na salon ma wiele zalet, które z pewnością sprawią, że wnętrze nabierze atrakcyjności.

Jak wszystko jednak, ma też swoje wady. Pracowanie w kuchni, może przeszkadzać domownikom spędzającym czas wolny w salonie. Również zapachy wydobywające się z kuchni mogą przysparzać problemów. Kuchnia w pełni otwarta wymaga także zawsze nienagannego porządku. Jej wybór powinien być więc przemyślany...

Jeśli już zdecydujemy się otworzyć kuchnię na strefę dzienną, mamy do wyboru kilka opcji. Pierwszą jest otwarcie kuchennej przestrzeni całkowicie. Warto jednak zaznaczyć granicę pomiędzy nią a pokojem dziennym. Do tego najlepiej sprawdzi się stół. Wystarczy ustawić go przy przejściu komunikacyjnym, aby stworzyć płynne przejście od jednej strefy mieszkania do drugiej. 

Popularnym wyznacznikiem granicy pomiędzy kuchnią a salonem, są również murki i barki. Mogą one skutecznie przesłonić strefę roboczą w kuchni, ukrywając tym samym nieporządek. Osoby, które pracują w kuchni nie są także wyłączone z tego, co dzieje się w salonie. Barek może służyć także jako przestrzeń do spożywania posiłków, wystarczy ustawić przy nim krzesła na wysokich nogach lub hokery. 

Kuchnię od salonu można oddzielić także drzwiami przesuwnymi. To rozwiązanie praktyczne, ponieważ w razie potrzeby pozwala na całkowite odłączenie jej od salonu, zaś na co dzień nie dzieli pomieszczeń, jeśli tego nie potrzebujemy. Dodatkowym atutem tego typu drzwi jest to, że nie zabierają dużo miejsca, ale takie rozwiązanie należy wcześniej przewidzieć w planach. Wykonanie ich w późniejszym etapie remontu może być zwyczajnie niemożliwe. 

Jednym z popularnych rozwiązań, które przeznaczone są wyłącznie dla dużych powierzchni, jest zastosowanie w kuchni wyspy. Nie oddziela ona przestrzeni, jednak wyznacza wyraźną granicę kuchni, ponieważ ustawia się ją najczęściej w szczycie, czyli w miejscu, w którym do kuchni wchodzimy. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA