Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchenna "meblościanka" zmieści mnóstwo niezbędnych w kuchni przedmiotów. Fot. Scavolini

Kuchnia z wysoką zabudową - praktyczna i efektowna

  • Autor: Beata Michalik
  • 19 lip 2014 18:17 (aktualizacja: 21 lip 2014 08:11)

Szczęśliwi posiadacze kuchni o dużym metrażu mogą sobie pozwolić na wysoką zabudowę, która jest nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale też może stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza - szczególnie w kuchni otwartej na salon.

Kuchenna "meblościanka" jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej zabudowy składającej się z górnych i dolnych szafek. Pozwala w efektywny sposób zagospodarować miejsce i jest zazwyczaj bardzo pojemna. Cała ściana szafek i ukrytych schowków - to marzenie wielu pań domu, które w kuchni wykorzystują wiele przedmiotów i nie chcą ich trzymać "na wierzchu". Co więcej - w wysokiej zabudowie łatwo ukryć zarówno lodówkę, jak i zmywarkę, a także wiele sprytnych rozwiązań, w tym wysokich i niskich cargo, szuflad z organizerami czy innych akcesoriów porządkujących wnętrze szafek.

Dzięki wysokiej zabudowie możemy umieścić piekarnik w wygodnym miejscu, nie wymagającym schylania się, znajdzie się też miejsce na mikrofalówkę albo zabudowany ekspres do kawy. 

Obawiacie się, że taki "monolit" przytłoczy i zaciemni kuchenne wnętrze? Rozwiązaniem problemu może być dobór odpowiednich frontów, których na rynku jest bez liku. Efektownie będą wyglądały szafki wykończone w wysokim połysku, odbijające światło i dające efekt niemal lustrzany. Lekkości doda też biel i jasne, żywe kolory. Dla lubiących odrobinę ekstrawagancji dobrą propozycją mogą być fronty szklane. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii wnętrz kuchennych z wysoką zabudową - producentów polskich i zagranicznych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA