Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia w minimalistycznym stylu. Wyspa pełni rolę miejsca gotowania i przygotowywania posiłków. Umieszczono w niej okap montowany na blacie .Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Artur Krupa

Kuchnia z wyspą. 15 najmodniejszych propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 sty 2016 10:45 (aktualizacja: 22 sty 2016 08:29)

Wyspa w kuchni to bardzo popularne rozwiązanie. Ten wielofunkcyjny mebel zapewnia maksymalną wygodę podczas gotowania i codziennych obowiązków.

Wyspa jest efektywnym, a co za tym idzie pożądanym rozwiązaniem w kuchni. Wyspa kuchenna zapewnia maksymalną wygodę podczas pracy oraz skupia wokół siebie życie rodzinne i towarzyskie. Może pełnić bardzo różnorodne funkcje. Pomieści strefę zmywania, gotowania i blat roboczy, na którym jest możemy zamontować sprzęty AGD lub ukryć pojemne szuflady pod spodem. 

Jeśli wyspę połączymy z barem lub zintegrujemy z półwyspem stanie się ona także miejscem spożywania posiłków. W odpowiednio dużych przestrzeniach połączyć z nią można nawet sporej wielkości stół. Zamawiany na wymiar mebel w każdym wypadku doskonale dopasuje się do miejsca
oraz funkcji, które chcemy mu nadać.

W otwartych wnętrzach wyspa w kuchniach otwartych na salon, może wyznaczać symboliczną granicę miedzy pomieszczeniami, zaznaczając np. odrębność kuchni, dzięki temu całość prezentuje się bardzo harmonijnie. Jeśli pojawią się w niej takie elementy jak przeszklone witrynki, otwarte półki, czy też efektownie podświetlane płaszczyzny, może także elegancko wtapiać w aranżację salonu. Sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej, klasycznej, country czy industrialnej. W każdej z nich spełni rolę współczesnego domowego ogniska.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA