Meble.com.pl - komfort na miarę

Nieskazitelnie czysta biel jest doskonałym punktem wyjścia dla nowoczesnych projektów. W tej kuchni umieszczono ją na wysokiej zabudowie, wąskiej wyspie oraz frontach dolnych szafek. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko i Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z wyspą. 20 pięknych zdjęć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 wrz 2016 09:22

Kuchnia z wyspą jest praktyczna i funkcjonalna. Może również ciekawie ozdobić wnętrze i nadać mu charakter. Zobacz 20 pięknych zdjęć.

Decydując się na montaż wyspy w kuchni, sprawimy, że stanie się ona przestrzenią niezwykle funkcjonalną. Często również wyspa jest częścią zabudowy najbardziej lubianą przez gospodynie i innych domowników. To właśnie przy niej pijemy szybką poranną kawę lub zasiadają tu goście, obserwując, jak gospodarze przygotowują wspólny posiłek. Wyspa stwarza bowiem pole do wspólnego spędzania czasu, nie izoluje nikogo, nawet jeśli domownicy wykonują różne czynności w tym samym czasie. Szczególnie, jeśli jest otwarta na salon.

Najbardziej praktycznym sposobem wykorzystania wyspy kuchennej, jest zaaranżowanie jej jako strefy przygotowywania posiłków. Duży blat zapewni do tego sporo przestrzeni. To świetne rozwiązanie, jeśli wspólne rodzinne gotowanie bądź z przyjaciółmi jest w domu częstością. Ustawiając przy wyspie wysokie krzesła, można stworzyć również przestrzeń służącą za jadalnię.

Wyspę można zaaranżować również jako strefę gotowania. Umieszczona na niej płyta grzewcza będzie kuchennym centrum dowodzenia. Jeśli mamy wiele miejsca, możemy wyspę wydłużyć, przeznaczając część blatu na miejsce do przygotowania jedzenia. To rozwiązanie sprawi, że przygotowanie nawet kilku dań, będzie niezwykle proste. Alternatywą dla strefy gotowania może być tzw. strefa mokra, czyli najprościej mówiąc, umieszczenie na wyspie zlewozmywaka.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA