Meble.com.pl - komfort na miarę

Idealnym rozwiązaniem jest przedłużenie kuchennej wyspy, tak, aby mogła posłużyć za alternatywę stołu. Na zdjęciu kuchnia model 006. Fot. Zajc Kuchnie.

Kuchnia z wyspą. 20 świetnych pomysłów jak ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 lip 2015 12:13 (aktualizacja: 20 lip 2015 08:28)

Wyspa w kuchni to rozwiązanie, które sprawi, że miejsce, w którym przygotowujesz posiłki będzie funkcjonalne i praktyczne. Zobacz 20 świetnych pomysłów na to, jak ją urządzić.

Wyspa to wyjątkowa strefa kuchenna. Pisana jest jednak wyłącznie dużym przestrzeniom. Można ją zaaranżować na wiele ciekawych sposobów, dzięki którym kuchnia stanie się znacznie bardziej praktyczna i funkcjonalna.

Najpopularniejszym pomysłem jest wykorzystanie wyspy jako strefy przygotowywania posiłków. Duży blat da sporo przestrzeni, jednocześnie zapewniając miejsce do przygotowywania dla wielu osób na raz. To świetne rozwiązanie, jeśli lubisz gotować wspólnie z rodziną lub z przyjaciółmi. Ustawiając przy wyspie wysokie krzesła, można stworzyć również przestrzeń służącą za jadalnię.

Wyspę można zaaranżować również jako strefę gotowania. Umieszczona na niej płyta grzejna będzie swoistym centrum w kuchni. Jeśli mamy wiele miejsca, możemy wyspę wydłużyć, przeznaczając część blatu na miejsce do przygotowania jedzenia. Alternatywą dla strefy gotowania może być tzw. strefa mokra, czyli najprościej mówiąc, umieszczenie na wyspie zlewozmywaka.

Wyspa to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niej kuchnia jest funkcjonalna, ale zyskuje też wiele na wyglądzie. Należy jednak pamiętać, że wyspa jest przestrzenią odsłoniętą, wymaga więc utrzymania w nienagannym porządku.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA