Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyspa w kuchni pozwoli na sprawną organizację przestrzeni. Dzięki niej wszystko będzie pod ręką, a kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna. Fot. Blum

Kuchnia z wyspą. Idealna dla rodzin z dziećmi

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 paź 2016 08:55 (aktualizacja: 24 paź 2016 09:23)

Kuchnia z wyspą jest bardzo funkcjonalna i jednocześnie modna. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Wyspa w kuchni najczęściej ustawiona jest na samym środku pomieszczenia, zaś my poruszamy się wokół niej. Dzięki temu komunikacja w kuchni jest niezakłócona, nawet jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka osób jednocześnie. Aby kuchnia była maksymalnie praktyczna, na wyspie warto umieścić strefę gotowania. Kawałek wolnego blatu i płyta grzewcza tuż obok pozwolą wygodnie przygotowywać posiłek nawet całą rodziną. To rozwiązanie pozwoli nam również angażować dzieci do domowych prac. Nikt nie będzie sobie przeszkadzał, każdy podczas gotowania będzie miał kawałek swojej przestrzeni.

Kuchnia, w której jest wyspa jest najczęściej przestrzenią otwartą na salon lub jadalnię. Dzięki temu, że osoba przygotowująca posiłek ma widok na strefę dzienną, nie jest odizolowana i może z powodzeniem prowadzić rozmowy z domownikami. To dobre rozwiązanie również wtedy, kiedy musimy przygotować obiad, a chcielibyśmy mieć na oku małe dzieci bawiące się w salonie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA