Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia w minimalistycznym stylu. Wyspa pełni rolę miejsca gotowania i przygotowywania posiłków. Umieszczono w niej okap montowany na blacie .Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Artur Krupa

Kuchnia z wyspą. Piękne aranżacje z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 wrz 2015 08:26 (aktualizacja: 18 wrz 2015 08:43)

Kuchnia, w której jest wyspa to miejsce praktyczne i funkcjonalne. Zobacz jak wygląda w domach Polaków.

Coraz częściej w polskich domach pojawia się kuchenna wyspa. Nie tylko w dużych domach, ale również w mieszkaniach, gdzie kuchnia otwarta jest na salon. Rozwiązanie to zyskuje na popularności głównie dlatego, że wyspa może pełnić wiele praktycznych funkcji. 

Wyspę można pozostawić "pustą", czyli taką, która będzie pełniła rolę jadalni, ale również można ją funkcjonalnie zagospodarować. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest przeniesienie na wyspę strefy gotowania. Duża ilość blatu pozwala na wygodne rozmieszczenie zarówno płyty grzewczej, jak również pozostawienie swobodnej przestrzeni do przygotowywania posiłków. Ponadto okap wyspowy może stanowić wspaniałą dekorację całej kuchni. 

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie przy aneksach kuchennych. Stanowi ona dodatkowe miejsce do przechowywania, zapewnia miejsce do spożywania posiłków lub ich przyrządzania, ale również odgradza kuchnię od strefy dziennej. Nieco ją przesłania i zaznacza wyraźną granicę pomiędzy pomieszczeniami w domu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA