W małych mieszkaniach kuchnia ulokowana jest we wnęce lub w salonie. W otwartej przestrzeni niewielka wyspa może wyznaczać granice stref. Fot. Zajc Kuchnie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 30 cze 2017 09:34 (aktualizacja: 30 cze 2017 10:58)

Kuchnia z wyspą. Piękne meble od producentów

Wyspa kuchenna jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Dzięki niej kuchnia jest funkcjonalna, ale również modna. Zobacz, jakie rozwiązania proponują producenci mebli.

Kuchnia, w której jest wyspa skupia często wszystkich domowników. Można w niej wygodnie przygotowywać posiłki wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Podczas przyjęcia, kiedy pani domu gotuje, goście mogą otoczyć wyspę i towarzyszyć w przygotowywaniu dań. Wyspa to rozwiązanie, które sprawdza się również za dnia. Kuchnia z wyspą jest najczęściej otwarta na strefę dzienną. Można więc jednocześnie gotować i podglądać co robią małe dzieci bawiące się w salonie. 

Wyspa może mieć również kilka zastosowań, w zależności od tego, w jaki sposób chcemy ją użytkować. Można umieścić na niej płytę grzewczą, a wówczas stanie się centrum gotowania. Jeśli wybierzemy takie rozwiązanie, warto wygospodarować kawałek wolnego blatu obok płyty, by można było wygodnie przygotować jedzenie, przed wrzuceniem go np. na patelnię. Kolejnym rozwiązaniem jest montaż na wyspie zlewozmywaka. To rozwiązanie jest jednak bardziej wymagające, bowiem wymaga utrzymania wyspy w ciągłym porządku. Szczególnie, jeśli widoczna jest ona z salonu. 

Najprostszym, ale równie praktycznym zastosowaniem dla wyspy jest pozostawienie jej pustej. Zwykły blat może być doskonałym miejscem do przygotowywania posiłków lub może stać się alternatywą dla jadalni. 

Więcej o wyspach kuchennych przeczytasz TU.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce