Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa imitująca kuchenną szafę to doskonały kompan wyspy. W szafkach jest mnóstwo miejsca do przechowywania, zaś długi blat wyspowy zapewnia praktyczną przestrzeń do przygotowywania posiłków. Fot. Peka

Kuchnia z wyspą. Zobacz topowe projekty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 sty 2016 09:42 (aktualizacja: 11 sty 2016 08:29)

Praktyczna, funkcjonalna i modna. Taka właśnie jest kuchnia z wyspą. Zobacz topowe projekty.

Kuchnia z wyspą to propozycja do większych wnętrz. Doskonale sprawdzi się w dużej kuchni, gdzie wyspę będzie można odpowiednio wyeksponować lub też w przestrzeni otwartej na strefę dzienną. 

Wyspa w kuchni może pełnić wiele ważnych ról. W chwili, gdy na wyspowym blacie umieścimy płytę grzejną, stanie się ona wyodrębnionym miejscem do gotowania i przygotowywania posiłków. Dzięki temu gospodyni będzie mogła bez przeszkód uczestniczyć w rozmowach z gośćmi, jednocześnie przygotowując potrawy. Strefa gotowania zyska klasy i stylu, jeśli umieścimy nad płytą elegancki okap wyspowy. Popularnością cieszą się dziś okapy dekoracyjne, które wyglądem bardziej przypominają stylowy żyrandol, niżeli wyciąg powietrza. Często są ozdobione kryształami lub mają nietypowy, designerski kształt.

Wyspę można również zaaranżować w inny sposób. Pozostawiając pusty blat, stworzymy miejsce do spożywania posiłków. Wyspa w tej roli może być alternatywą dla klasycznej jadalni. Wystarczy ustawić przy niej wysokie krzesła, tzw. hokery. 

W galerii topowe projekty kuchni z wyspą. W różnych stylach oraz o różnej wielkości. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA