Meble.com.pl - komfort na miarę

"7 sand" Febal Cucine. Fot. archiwum

Kuchnie w duetach kolorów

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 18 maj 2014 22:59 (aktualizacja: 26 maj 2014 08:06)

Nie przypadkiem projektanci coraz częściej proponują klientom kuchnie w co najmniej dwóch kolorach. Wprowadzenie różnych kolorów frontów w jednym wnętrzu nadaje mu nowy wymiar i bardziej dynamiczny charakter.

Duety kolorystyczne na meblach kuchennych to wbrew pozorom nie tylko kontrasty. Chociaż trzeba przyznać, że najefektowniej wyglądają aranżacje z krwistą czerwienią - ewentualnie z innymi soczystymi kolorami, np. fioletem, żółcią czy turkusem.

W opozycji do tych intensywnych barw pozostają beże, brązy, dekory drewnopodobne (w tych wersjach neutralne) i przede wszystkim biele i odcienie szarości. Zazwyczaj fronty w ciemnych kolorach lokowane są w dolnych partiach mebli  - pod blatami. Jednak czasem warto odwrócić tę tendencję i zaskoczyć... chociaż samego siebie! - nietypowym rozwiązaniem. Przykładem aranżacji wykorzystującej tej efekt jest w naszej galerii kuchnia firmy IKEA, w której czerwień dominuje na blatem - na meblach i ścianie, natomiast dół "należy" do koloru białego.

 Zdarza się, że kuchenne duety kolorystyczne stanowią stonowane, przenikające się i harmonijnie dopasowane odcienie, np. brązów lub szarości, lub delikatne, pastelowe barwy zestawiane z subtelną bielą. 

Warto zwrócić uwagę na modne zestawianie frontów meblowych na wysoki płysk i matowych. Ta moda również sprzyja stosowaniu na kuchennych frontach co najmniej dwóch kolorów lub wzorów. Przykładem takiego rozwiązania może być prezentowana przez nas kuchnia Black Red White lub pierwsza w galerii kuchnia IKEA. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA