Ciepły, rodzinny klimat i niepowtarzalny charakter to mocne atuty kuchni w stylu klasycznym. Fot. Kam

Ciepły, rodzinny klimat i niepowtarzalny charakter to mocne atuty kuchni w stylu klasycznym. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 16 paź 2017 20:11 (aktualizacja: 18 paź 2017 09:55)

Kuchnie w stylu klasycznym - zobacz inspirujące pomysły

W dobie mody na minimalizm, proste formy i gładkie fronty kuchnie w stylu klasycznym wyłamują się z obowiązującego trendu, urzekając finezją, ponadczasowym pięknem i wysmakowaną elegancją. Prezentujemy kolekcje pięknych mebli kuchennych inspirowanych klasycznym wzornictwem.

Jak zaprojektować kuchnię na poddaszu? Kilka praktycznych rad

W stylu klasycznym liczą się detale - dekoracyjne uchwyty, ozdobne ramiaki i frezowania, szklane witryny, często z dodatkowym zdobieniem w postaci szprosów, bo to one budują niepowtarzalny klimat tych kuchni.

Kuchnia to przestrzeń, która musi odzwierciedlać styl życia i charakter domowników. Jeżeli lubią w niej przesiadywać, samodzielnie przygotowując, a następnie niespiesznie celebrując w gronie rodzinnym posiłki, potrzebują odpowiedniego miejsca z przytulnym, domowym klimatem. Nowoczesne, minimalistyczne aranżacje nie zastąpią wysmakowanego stylu kuchni klasycznych, dlatego te wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej Kam.

Kuchnie klasyczne wymagają specjalnej oprawy, bo to ona nadaje im przysłowiowego „smaczku”. Skorzystać więc można z całego arsenału dodatków, dzięki którym powstają spersonalizowane wnętrza z charakterem - zaczynając od frontów z dekoracyjnymi frezowaniami, ozdobnych uchwytów lub stylizowanych gałek czy wreszcie wkomponowanych w zabudowę szafek z witrynami. Z tą stylistyką doskonale harmonizują też blaty inspirowane rysunkiem drewna lub naturalnych kamieni.

Kuchnie klasyczne dobrze prezentują się w bieli lub w dekorach drewnianych, utrzymanych w ciepłych odcieniach beży i brązów - podpowiada projektantka. Najchętniej dobieramy do nich uchwyty w kolorze czarnym, ale mogą być również w odcieniach srebra lub miedzi. 

Klasycznemu pięknu stylizowanych kuchni towarzyszą jednak nowoczesne rozwiązania, dzięki którym są one funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. 

Za stylizowanymi frontami, przeszkleniami i uchwytami retro, które przywołują na myśl wspomnienie kuchni z dzieciństwa, kryją się nowoczesne zdobycze techniki, bez których obecnie nie obejdzie się żadna zabudowa meblowa - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel. Pomimo stylistyki nawiązującej do tradycji, w kuchniach klasycznych nie może zabraknąć nowoczesnych systemów: delikatnego i bezgłośnego domykania, wytrzymałych okuć i prowadnic, które pozwalają w pełni cieszyć się z uroków kuchni.  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce