Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble "Vitus" firmy Wellmann. Fot. Wellmann

Kuchnie z dominacją bieli - 15 inspiracji

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 03 lip 2014 12:14 (aktualizacja: 09 lip 2014 07:50)

Zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci mebli kuchennych od jakiegoś czasu „stawiają na biel”. To kolor gwarantujący kuchennemu wnętrzu efekt czystości, świeżości i nowoczesności.

Warto zainspirować się propozycjami włoskich liderów designu i innych czołowych producentów kuchni. Większość nich oferuje kuchnie w 100% białe. Najczęściej ich propozycje to meble wykonane na wysoki połysk. Dla osób poszukujących mniej minimalistycznego wzornictwa polecane są meble z matowymi frontami, często z ramiakami i uchwytami pełniącymi dekoracyjną funkcję. Wśród białych kuchni warto zwrócić uwagę m.in. na propozycje firm Atlas Meble, IKEA, WFM, Scavolini czy Wellmann. 

Biała kuchenna zabudowa bywa zestawiana na zasadzie kontrastu z ciemnymi bądź intensywnymi kolorami ścian lub innych elementów wyposażenia wnętrz, np. białe meble na tle czarnych, grafitowych bądź turkusowych powierzchni. Czasem producenci przełamują mono kolor, stosując na wybrane fronty kolory. W zależności od projektu mogą to być intensywne barwy, np. w przypadku propozycji Concreta Cucine – turkusowy, Veneta Cucine – czerwony. Często są to też pastelowe odcienie, np. propozycja Lube Cucine – jasny wrzosowy, Euromobil Cucine – maksymalnie rozbielony wzór drewna.

W każdej z tych propozycji najważniejszą rolę odgrywa bezsprzecznie kolor biały. To hit nowoczesnej kuchennej zabudowy. Dobrze jest o tym pamiętać przygotowując się do aranżacji własnej kuchni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA