Fot. Nobilia

Fot. Nobilia

  • Autor: mg
  • 14 gru 2017 13:21 (aktualizacja: 15 gru 2017 10:19)

Łączenie kolorów i wzorów - sposób na piękną zabudowę kuchenną

Najciekawsze aranżacje kuchenne bazują na łączeniu kolorów, wzorów i struktur. Żeby takie zestawienia stworzyły harmonijną całość, należy wyjątkowo precyzyjnie dopasować wszystkie elementy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Czym można zastąpić stół w niewielkiej kuchni?

Na pewno ciekawe efekty wizualne daje łączenie powierzchni gładkich z tymi o wyraźnie zaznaczonej strukturze, matowych z błyszczącymi, a okleiny w delikatnych, jasnych wybarwieniach można wzbogacić kolorami w żywych, kontrastowych tonacjach. Wachlarz dostępnych opcji - z wszelkimi odmianami wzorów drewna, powierzchniami inspirowanymi kamieniem, betonem czy metalami, w połączeniu z bogatą paletą kolorystyczną - pozwala uzyskać wiele konfiguracji i różne efekty końcowe. Miksy kuchenne to inspirujący sposób aranżacji wnętrz. 

Aranżacje kuchenne można zbudować na zasadzie pełnej harmonii lub przeciwnie, decydując się na wyraziste kontrasty, a te powstają nie tylko w wyniku zestawienia odmiennych barw, ale też powierzchni o różnej strukturze - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej Kam. Niezależnie od tego, na który zabieg stylistyczny się zdecydujemy, rezultat powinien być taki sam: kuchnia musi się dobrze prezentować, a jej ostateczny wygląd nie pozostawiać najmniejszych wątpliwości, że wszystko jest tu na właściwym miejscu, odpowiednio ze sobą połączone.

Wyważone proporcje i umiejętne dobranie dekorów to najprostsza recepta na atrakcyjny efekt końcowy. Jakie dekory najlepiej „zmiksować” we wnętrzu kuchennym, aby uniknąć „zgrzytów”? Sprawdzonym duetem jest rysunek drewna z gładkimi lakierowanymi lub akrylowanymi frontami. Drewno ociepli nawet minimalistyczną zabudowę kuchenną z ascetycznymi bryłami mebli w monokolorze, dlatego te dwie powierzchnie są chętnie ze sobą łączone. To również dzięki akcentom drewnianym kuchnia z przewagą dekorów inspirowanych rysunkiem kamieni nie będzie się wydawała chłodna i surowa. Równowagą dla intensywnego koloru i trójwymiarowego rysunku dekorów imitujących marmur będą również gładkie, jednobarwne fronty w połysku lub macie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce