Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciekawie poprowadzone oświetlenie może optycznie wymodelować przestrzeń łazienki, ale doda jej także niepowtarzalnego charakteru. Projekt Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz

Łazienka doskonała. Zobacz koniecznie, jak urządzają ją Polacy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 kwi 2015 14:42 (aktualizacja: 15 kwi 2015 07:59)

Łazienka to miejsce szczególne. Warto urządzić ją funkcjonalnie, podkreślając równocześnie jej walory estetyczne, tak aby była idealnym miejscem do relaksu. Zapraszamy do łazienek zaprojektowanych przez polskich architektów.

W przestronnym domu czy też w niewielkim bloku, łazienka powinna być miejscem, które zapewni nieskrępowany relaks i odpoczynek. Jak więc ją urządzić, aby przebywanie w niej było prawdziwą przyjemnością? W pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie: jaką formę kąpieli lubimy najbardziej. 

W polskich domach jest równie wiele kabin prysznicowych, co wanien. Wszystko bowiem zależy od preferencji właściciela lokum. Jeśli łazienka jest duża, warto umieścić w niej zarówno wannę, jak i prysznic. W polskich domach często łazienki wyposaża się także w dwie umywalki. To rozwiązanie doskonałe dla dużych rodzin, ale także dla małżeństw bez dzieci. 

Dominującą kolorystyką jest biel. To rozwiązanie dobre do każdego metrażu łazienki. Popularne są małe, białe płytki, przypominające kształtem kafle z babcinego pieca. Dużą ilość tej barwy projektanci często przełamują fototapetami z morskimi wzorami lub żywymi, kontrastującymi kolorami. Zainteresowaniem cieszy się także kamień dekoracyjny oraz płytki przypominające strukturą prawdziwe drewno. W polskich domach coraz częściej akcentuje się naturalną stylistykę, ustawia się meble z drewna, jak również żywe rośliny.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy piękne łazienki z polskich domów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA