Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja mebli "Nemo" z oferty firmy BabyBest. Fot. BabyBest

Łóżko na antresoli - atrakcja dla dzieci i młodzieży

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 02 lip 2014 14:26 (aktualizacja: 07 lip 2014 07:19)

Trudno dyskutować z opinią o atrakcyjności łóżek na piętrze – zwłaszcza po obejrzeniu świetnych zdjęć w naszej galerii... Takie rozwiązanie to jednocześnie gwarancja dobrej zabawy i optymalnego wykorzystania przestrzeni – dla każdego coś miłego!

Łóżko na antresoli to zdecydowanie coś więcej niż łóżko po prostu piętrowe. Może być ulokowane na różnej wysokości, również na „półpiętrze”. Może być wyposażone nie tylko w tradycyjną drabinkę, ale też w schodki, które stanowią osobny mebel – są często jednocześnie półkami lub szufladami. Przeznaczone dla młodszych dzieci wysokie łóżko może być w komplecie ze zjeżdżalnią lub ścianką wspinaczkową. Ponadto wszystkie modele dostępne na rynku mają podwyższone boki i wezgłowia zwiększające bezpieczeństwo spania na wysokości. 

Duże znaczenie przy tworzeniu aranżacji z łóżkiem na antresoli ma dobór dodatkowych elementów dekoracyjnych takich, jak np. namioty, tkaninowe daszki, ścianki lub parawany, oraz wiązane do stelaża kieszenie na drobiazgi. Dekoracje mogą zmienić wnętrze pokoju diametralnie, czyniąc z mebla zamek, rakietę, domek na drzewie czy wojskową czatownię.

Z punktu widzenia rodziców ważne jest dodatkowe miejsce, które zyskuje się pod antresolą. Wielu producentów mebli dla dzieci uwzględnia w swoich kolekcjach szafy, szafki, półki, biurka, stoliki itp., które stanowią komplety z łóżkami na piętrze. Duży wybór mebli pod antresole oferuje np. system „Stuva” firmy IKEA. Łóżko z szafą i szufladą pod wysokim łóżkiem proponuje m.in. firma Timoore – model „Simple”.

Warto zwrócić uwagę na łóżko „Simple Fly” firmy Antresole.eu, które, poza oczywistymi walorami i cechami łóżek piętrowych, wyróżnia się m.in. specjalnym panelem z oświetleniem LED i gniazdkiem elektrycznym, wkomponowanym w konstrukcję mebla. Uwagę zwraca też oryginalna drabina montowana do ściany.

Młodszym dzieciom na pewno spodobają się kolorowe i pomysłowe meble firm BabyBest („Clasic”, „Nemo” i „Zamek”), Seart („Maja”, „Junior”) i Piętrus („Karol”).

Barbara Adaś z firmy Seart podsumowuje liczne zalety wykorzystania łóżka na antresoli podczas urządzania dziecięcego pokoju:
Łóżko z antresolą to idealny pomysł do pokoju dziecięcego oraz młodzieżowego. Przestrzeń pod łóżkiem typu antresola rewelacyjnie sprawdzi się jako miejsce do nauki, które będzie sprzyjało skupieniu i koncentracji – możemy ustawić pod nim biurko, fotel oraz regał na książki.
Miejsce pod łóżkiem można również przekształcić w kreatywną przestrzeń dla dziecka, wykorzystując do tego baldachimy, zasłonki, kieszonki czy zjeżdżalnie. Dzięki wykorzystaniu tych atrybutów łóżko będzie nie tylko wygodnym miejscem do spania ale również przytulnym miejscem do zabawy. Antresola będzie dobrym, a nierzadko również koniecznym, rozwiązaniem we wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr. Mebel ten powinien zostać wykonany z litego drewna tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz aby cieszyć się jakością przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA