Meble.com.pl - komfort na miarę

System ścienny "Bricks". Fot. LePukka

Łóżko, sofa czy regał? W bieli wszystko jest doskonałe

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 marz 2014 14:03 (aktualizacja: 21 marz 2014 07:06)

Biały kolor kojarzy się z lekkością, naturalnością i czystością. Jest doskonałą barwą do małych wnętrz. Optycznie powiększa pomieszczenia i doskonale współpracuje ze wszystkimi innymi kolorami.

Obecnie jest to bardzo popularna barwa. Od białych kuchni, łazienki po salon. Biel dawno przestała kojarzyć się z zimnym, szpitalnym wnętrzem. Szczególnie modny jest stosowany na lakierowanych frontach, jako śnieżnobiałe płytki przypominające kafle z pieca oraz w postaci drewnianej podłogi pomalowanej na biało olejną farbą.

Biel jest kolorem na tyle uniwersalnym, że można dzięki niej we wnętrzu zdziałać prawdziwe cuda. Optycznie powiększa i rozświetla ciemne pomieszczenia, ponieważ zastosowana np. na ścianach, będzie odbijać światło. Dodatkowo wygląda ciekawie z każdym kolorem, bez różnicy czy jest zestawiona jako kontrast czy uzupełnienie aranżacji. - Dla tych, których nie do końca przekonuje zimna biel i chcieliby przełamać minimalistyczny trend, producenci wprowadzają warianty mieszane jak np. cała biała komoda z frontami szuflad wymiennymi z białych na drewniane np. dębowe lub stoliki kawowe z elementami drewnianymi – mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka Concept Store.

Meble lakierowane na błysk lub matowe w bieli dobrze jest zaplanować przede wszystkim w salonie. W tym miejscu najczęściej koncentruje się życie domowników, więc nie należy go zagracać, a wyposażenie powinno być przyjemne dla oka. Warto ograniczyć się do kilku obowiązkowych punktów, takich jak szafka RTV i stolik kawowy, uzupełnionych np. ciekawą i funkcjonalną komodą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA