Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel to niezawodny kolor do małych przestrzeni. Sprawia, że stają się one jaśniejsze i optycznie większe. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. 10 pomysłów jak ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 paź 2016 08:44 (aktualizacja: 10 paź 2016 09:15)

Mały nie oznacza niepraktyczny. Małe kuchnie można urządzić równie pomysłowo, jak te duże. Zobacz, jak zrobili to Polacy.

Mała kuchnia może być równie praktyczna, jak ta duża. Wystarczy jedynie odpowiednio zagospodarować przestrzeń, zaplanować strefy, jak również zastosować kilka sprytnych trików, dzięki którym wnętrze będzie wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości.

W małej kuchni doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju szafki cargo. Zapewniają one sporą ilość miejsca do przechowywania, ale również łatwy dostęp do produktów. Dzięki nim możemy zagospodarować małe wnęki czy nieustawne narożniki. Wśród szafek z systemami cargo znajdziemy również wygodne meble typu słupek. To idealne rozwiązanie, jeśli mamy w domu wiele produktów spożywczych do przechowywania. Zapewnią one wygodę, jak spiżarka.

Aby mała kuchnia była praktyczna warto zaplanować klasyczne umiejscowienie stref. Pamiętajmy, że najpierw wyjmujemy jedzenie z lodówki oraz szafek z żywnością, następnie myjemy je, przygotowujemy na blacie, by następnie włożyć danie do piekarnika lub je usmażyć. Jeśli w tej samej kolejności umieścimy sprzęty AGD potrzebne do tych czynności, sprawimy, że po kuchni będziemy poruszać się sprawnie i szybko.

Nie należy zapominać także o sprytnych trikach, które optycznie powiększą małą kuchnią. To przede wszystkim jasne kolory, jak biel czy beż. Doskonałym sposobem jest również zastosowanie frontów na wysoki połysk oraz szkła nad blatem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA