Meble.com.pl - komfort na miarę

Aneks kuchenny otwarty na salon warto urządzić w tej samej stylistyce. Zlewające się ze sobą w jedno, dwa zupełnie różne pomieszczenia, odwracają uwagę od ich mankamentów. W tym wypadku, małego metrażu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. 10 sposobów, jak ją praktycznie urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 wrz 2015 13:31 (aktualizacja: 14 wrz 2015 08:21)

Z jednej strony przytulna, dzięki czemu wszystko jest w zasięgu ręki, jednak z drugiej ograniczona powierzchnią. Zobacz jak sprytnie i praktycznie można urządzić małą kuchnię.

Urządzenie małej kuchni bywa trudnym zadaniem. Jednak stworzenie funkcjonalnej i praktycznej aranżacji nawet na niewielkiej powierzchni jest możliwe. Najważniejsze, to zagospodarować przestrzeń kuchni tak, aby wszystko było uporządkowane i miało swoje miejsce. W tym celu przydadzą się specjalne szafki cargo, których pojemność jest bardzo duża. Przechowywanie pod blatem jest niezwykle ważnym elementem, jednak na blacie również musi być sporo miejsca. Aby zyskać nieco miejsca, warto przymocować do ściany relingi, na których można zawiesić dodatkowe półeczki, pojemniki z przyprawami czy inne przydatne akcesoria. 

Kuchnia będzie wyglądała na większą, jeśli połączymy ją z salonem. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla małych mieszkań. Sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne i jaśniejsze. W kuchni łączonej z pokojem dziennym łatwiej też o wygospodarowanie miejsca na jadalnię. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA