Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym mieszkaniu doskonale sprawdzi się połączenie kuchni z pokojem dziennym. Zatarcie granicy między tymi pomieszczeniami to najbardziej oczywisty sposób na powiększenie przestrzeni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. 15 gotowych pomysłów na aranżację

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 kwi 2016 21:26 (aktualizacja: 25 kwi 2016 08:07)

Urządzenie małej kuchni może przysporzyć wielu problemów. Zobacz, co radzą w tej kwestii architekci wnętrz.

Wąska bądź zaledwie kilkumetrowa kuchnia bywa problematyczna do urządzenia. Jednak nawet na małym metrażu można stworzyć funkcjonalną i co więcej modną aranżację. 

Projektanci chętnie łączą małą kuchnię z salonem. To doskonałe rozwiązanie, jeśli oba te pomieszczenia tworzą osobno nieustawne, ciasne przestrzenie. Połączenie ich nie tylko optycznie powiększy mieszkanie, ale również sprawi, że aranżacja nabierze przestrzeni. Jeśli zależy nam na lekkim przesłonięciu kuchni, można wówczas oddzielić pomieszczenie kuchenne od pokoju dziennego barkiem lub niewielką wyspą.

W małych wnętrzach doskonałym sposobem na kuchnię jest także zaaranżowanie jej w formie aneksu. Tradycyjnym sposobem możemy wybrać osobną dolną i górną zabudowę, która przedzielona będzie blatem roboczym, jednak jeśli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, warto zagospodarować całą ścianę. Szafkami kuchennymi zabudowuje się wówczas ścianę od sufitu do podłogi, pozostawiając jedynie wnękę na blat, który znajduje się pomiędzy dwoma wysokimi słupkami. Szafki sięgające aż do sufitu zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania, ale również aranżacja kuchni będzie pełniejsza i bardziej minimalistyczna.

Aby mała, zamknięta kuchnia była praktyczna, architekci polecają zabudowę w kształcie litery L. Daje ona możliwość łatwego zaaranżowania przestrzeni kuchennej z uwzględnieniem stref. Ponadto, w chwili, kiedy pozostanie przy kuchni jedna wolna ściana, możemy przy niej wygospodarować miejsce na niewielki stolik jadalniany.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA