Meble.com.pl - komfort na miarę

Szarości na ścianach w kuchni nadadzą aranżacji głębi. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. 20 pięknych zdjęć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 sty 2016 09:36 (aktualizacja: 25 sty 2016 08:30)

Mała kuchnia również może być piękna. Zobacz, jak ją urządzić funkcjonalnie i modnie.

Mała kuchnia to nie lada problem, jeśli chodzi o komfort pracy. Nierzadko borykają się z nim właściciele mieszkań w bloku, gdzie pomieszczenia kuchenne są wąskie, nieustawne lub nie posiadają okna. Warto wiedzieć, do jakich zasad się stosować, aby nawet najmniejszą kuchnię urządzić praktycznie i ładnie. 

Najważniejszą zasadą małych kuchni jest stosowanie jasnych barw. Ciemne kolory, jak czerń, brąz czy ciemne dekory drewna nie będą dobrym rozwiązaniem, bowiem optycznie pomniejszają one pomieszczenia. Wyjątkiem są kuchnie z oknem, do których wpada spora ilość naturalnego światła. Wówczas na ciemniejsze barwy możemy sobie pozwolić, ale możemy być pewni, że i tak kuchnia nie będzie prezentowała się przestronnie. 

Jeśli pomieszczenie jest naprawdę małe i nieustawne, przez co brakuje nam miejsca nie tylko do swobodnego poruszania się, ale również wstawienia pakownych mebli, warto taką kuchnię otworzyć na salon. Zyska ona przestrzeń, a pewne rzeczy będziemy mogli przechować w pokoju dziennym, np. szkło. To także dobre rozwiązanie, jeśli chcemy wygospodarować miejsce na niewielki stół jadalniany. Można go z powodzeniem ustawić na granicy dwóch pomieszczeń. 

W małych kuchniach doskonale sprawdzą się meble typu słupek. Zapewniają dużą ilość miejsca do przechowywania, ale również można zamontować w nich AGD. Warto pamiętać, że wysoka zabudowa może optycznie pomniejszyć, i tak już małą kuchnię, dlatego też należy zostawić odstęp między szafkami górnymi, a sufitem. Gdy sięga ona do samego sufitu, pomieszczenie od razu wydaje się niższe, niż jest w rzeczywistości. Ewentualnie możemy wybrać górne fronty w jaśniejszej kolorystyce niż dolne (projektanci szczególnie polecają fronty w bieli), a wówczas aranżacja nie będzie przytłaczać małej przestrzeni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA