Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel to niezawodny kolor do małych przestrzeni. Sprawia, że stają się one jaśniejsze i optycznie większe. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Gotowa czy na zamówienie?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lis 2015 14:57 (aktualizacja: 04 lis 2015 08:25)

Masz małą kuchnię i nie wiesz jak ją urządzić? Zobacz gotowe propozycje mebli kuchennych i przekonaj się czy wolisz rozwiązanie gotowe, czy na zamówienie.

Gotowe meble kuchenne mają więcej zalet, niż może nam się wydawać. Jeśli kuchnia nie ma skosów, wąskich wnęk lub nietypowych wymiarów, do których nie będziemy w stanie dopasować gotowych szafek kuchennych, rozwiązanie to może być dobrym wyborem. Kuchnie gotowe są znacznie tańsze, niż wykonywane na zamówienie i wcale nie muszą być zrobione z gorszych materiałów. Nie płacimy za "robociznę" więc cena może być niższa od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

W gotowych zestawach znajdziemy szafki do montażu AGD do zabudowy, modne szafki typu słupek bądź wyposażone w systemy cargo. Wielu producentów wykorzystuje także w swoich kolekcjach okucia renomowanych marek. Możemy wybrać kilka kolorów frontów, jak również rodzaj ich wykończenia. Za niewielką opłatą zamówimy również montaż, dzięki czemu nie będziemy musieli samodzielnie składać szafek. 

Kuchnia do zabudowy ma jednak jedną przewagę nad gotowymi zestawami kuchennymi, która absolutnie nie podlega dyskusjom. Wykonywana od podstaw zabudowa będzie dokładnie taka, jaka chcemy aby była. Możemy samodzielnie zaplanować każdą szafkę czy szufladę. Zabudować sprzęty AGD o nietypowych wymiarach czy zastosować element geometrii w ustawieniu szafek wiszących. Ponadto sami wybieramy okucia, dokładną kolorystykę frontów, kształt uchwytów czy miejsce, w którym będzie wbudowane oświetlenie. 

Oba rozwiązania są dobre, jednak przed wyborem warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Zarówno cenę, jak i to, czy będziemy w stanie pójść na kompromis, jeśli w gotowym zestawie coś się nam nie spodoba. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA