Meble.com.pl - komfort na miarę

Dwurzędowa zabudowa doskonale prezentuje się w wąskich kuchniach lub takich, które znajdują się w ciągu komunikacyjnym. Projekt: Agata Plitz. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Pomysły na dwurzędową zabudowę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 lip 2016 11:39 (aktualizacja: 13 lip 2016 12:42)

Długa, wąska kuchnia to problem wielu mieszkań. Na szczęście jest na nią sprawdzony sposób - zabudowa dwurzędowa.

Planując zabudowę kuchni, najczęściej myślimy o układzie szafek w kształcie litery L, o aneksach, a rzadziej o dwurzędowym typie zabudowy. Ten ostatni jednak jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Dwurzędowa zabudowa jest doskonałym rozwiązaniem do długich i nieustawnych pomieszczeń. Dzięki niej zapewnimy sobie ogromną ilość miejsca do przechowywania, ale również łatwo będziemy się poruszać w kuchni pomiędzy strefami. Aby szybko i sprawnie przygotowywać potrawy, trzeba przede wszystkim zminimalizować ilość pokonywanych odległości w kuchni, jak również zaplanować ustawienie mebli tak, aby wszystko było dosłownie pod ręką.

Jeśli kuchnia jest mała i ciemna,  można zrezygnować z szafek górnych i zastąpić je półkami. Ustawione na nich miseczki czy pojemniki będą ozdobą wnętrza, zaś aranżację uczynią lekką i przestronną. Dwurzędowy układ szafek zapewni wiele miejsca nawet bez elementów górnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA