Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia zaaranżowana w kształcie litery L, jest pojemna i wygodna w użytkowaniu. Stół ustawiony na środku nie blokuje komunikacji w pomieszczeniu. Fot. Scavolini

Mała kuchnia. Sprawdź jak urządzić w niej jadalnię

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 lip 2015 11:14 (aktualizacja: 31 lip 2015 08:30)

Nawet w najmniejszej kuchni można urządzić wygodny kącik do spożywania posiłków. Potrzebny jest jednak dobry pomysł. Pokazujemy kilka inspiracji na kompaktową jadalnię w nieustawnym wnętrzu.

Mała lub długa i wąska kuchnia to problem z reguły dotyczący mieszkańców bloków. Projekt takiego wnętrza wymaga sporej wiedzy i dobrego pomysłu, zwłaszcza jeśli planujemy urządzić w niej także niewielkie miejsce do spożywania posiłków. 

Jeśli kuchnia jest mało ustawna, warto zastanowić się nad otwarciem jej na strefę dzienną. Usunięcie ściany między pomieszczeniami to najbardziej oczywisty i popularny sposób powiększenia przestrzeni. Jeśli jednak lepszą opcją jest kuchnia zamknięta, należy dostosować rodzaj zabudowy do szerokości pomieszczenia. Najlepiej sprawdzi się jeden rząd szafek albo zabudowa w kształcie litery L. Kuchnia na takim planie pozwoli także ustawić zgrabny, np. kwadratowy stolik oraz dwa-trzy krzesła.

Planując urządzenie kompaktowej jadalni warto wykorzystać każdą część pomieszczenia, nawet jeśli początkowo wydaje się to trudne w realizacji. Nieregularne załamania ściany, miejsca pod skosami najlepiej zabudować barkiem lub niewielką szafką na wymiar z przedłużonym blatem. Taki blat jadalny nie musi być rozstawiony na stałe, może być chowany w ścianie bądź w zabudowie. Mebel nie zabiera wtedy cennej przestrzeni ale, gdy siadamy do posiłku mamy do dyspozycji wygodny stół.

Kolejną optyczną sztuczką jest wprowadzenie do małej kuchni wielu elementów o polerowanej powierzchni odbijającej promienie słoneczne. Stół, krzesła czy zabudowa w połysku sprawią, że wnętrze będzie prezentować się jasno i przestronnie. 

   

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA