Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel to niezawodny kolor do małych przestrzeni. Sprawia, że stają się one jaśniejsze i optycznie większe. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Tak ją modnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 cze 2015 08:34 (aktualizacja: 15 cze 2015 09:48)

Jak funkcjonalnie i ładnie urządzić małą kuchnię? Nie jest to proste zadanie. Projektanci przekonują jednak, że taka aranżacja może być bardzo ciekawa. Wystarczy dobry pomył. Wnętrza, które dziś prezentujemy są na to dowodem.

Niewielkie lub wąskie pomieszczenie kuchenne w małym mieszkaniu, warto zaplanować z pomysłem. Rozwiązaniem, które zawsze się sprawdza jest otwarcie kuchni na strefę dzienną. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni, która wystarczy nawet na urządzenie małego kącika jadalnianego. Otwarta kuchnia służy również rodzinnej integracji.

Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, przestrzeń warto powiększyć za pomocą trików optycznych. Nad blatem możemy przykleić np. fototapetę ze zdjęciem w perspektywie, a kuchenne ściany pomalować na biało. Warto zaznaczyć jednak, iż nie należy ich zbytnio podkreślać, wieszać żadnych dekoracji, gdyż w ten sposób dodatkowo podkreślamy niekorzystny kształt wnętrza. Możemy natomiast powiesić lustro, które również zmieni optycznie proporcje małego wnętrza.   

Urządzając małą kuchnię, koniecznie zwróćmy uwagę na oświetlenie. Im więcej punktów świetlnych, jaśniejsza kolorystyka podłogi i ścian, tym pomieszczenie będzie wydawało się  bardziej przestronne.

Zobaczcie jak urządzają kuchnię właściciele małych mieszkań.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA