Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki na książki i drobne dekoracje to świetna alternatywa dla zamkniętych szafek górnych. Dzięki temu zabudowa nie przytłacza wąskiego wnętrza. Fot. HTH

Mała kuchnia. Tak ją urządzisz na kilku metrach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 sie 2015 08:49 (aktualizacja: 21 sie 2015 08:02)

Mała kuchnia - duży kłopot, pewnie znasz to określenie. Są jednak sposoby na to, by urządzić ją praktycznie i modnie. Sprawdź jak to zrobić!

Najprostszym sposobem stosowanym w małych mieszkaniach, jest otwarcie kuchni na pokój dzienny. Dodaje to całemu wnętrzu przestrzeni, a dla mieszkańców więcej swobody. Ten zabieg ma oczywiście swoje wady, bowiem otwierając kuchnię na duży pokój, zabieramy sobie jedną ścianę, która w małym wnętrzu mogłaby posłużyć na zawieszenie szafek czy ustawienia przy niej mebli. Rezygnując z niej jednak, sprawiamy, że mieszkanie jest też bardziej doświetlone. 

Innym rozwiązaniem może być zabudowa w postaci aneksu. Nie wymaga ona burzenia ścian i może być umieszczona nawet w większej wnęce lub bezpośrednio...w pokoju. Kuchenne aneksy mogą być prostą wersją dolnych szafek bez górnej zabudowy, gdzie na ścianie na górze wiesza się wyłącznie otwarte półki. To jednak sprawdzi się w mieszkaniu singli lub młodych par, które nie mają jeszcze dużej rodziny. Klasyczne aneksy powinny posiadać górne szafki, zapewniając tym samym więcej miejsca do przechowywania. 

W wąskich, długich kuchniach najlepszym rozwiązaniem będzie zabudowa w kształcie litery L. Zapewnia ona dobrą komunikację w kuchni i niekiedy pozwala wygospodarować miejsce na niewielki stół i krzesła. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA