Meble.com.pl - komfort na miarę

W małej kuchni najlepiej sprawdzi się zabudowa utrzymana w jasnej tonacji. Aby jednak nie była zbyt monotonna, warto przełamać ją kontrastującymi elementami. Projekt: Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa-Świątek. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Tak urządzają ją Polacy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lut 2015 08:15 (aktualizacja: 06 lut 2015 10:37)

Im mniejsza kuchnia, tym więcej musimy pomyśleć nad jej funkcjonalnym urządzeniem. Dlatego warto czasem zainspirować się pomysłami innych. Zobaczcie jak kuchnie o małych gabarytach urządza się w polskich domach.

Mała kuchnia - duży problem. Pewnie większość z was, którzy mają do urządzenia niewielką kuchnię tak właśnie uważa. W rzeczywistości wcale tak nie jest, ponieważ wystarczy kilka sprytnych zabiegów, aby nawet najmniejsze pomieszczenie nabrało optycznie większych rozmiarów. 

Najważniejszy w małej kuchni jest jej kolor. Ciemna barwa sprawi, że kuchnia będzie wyglądała na ciasną, zaś jasna da odmienny efekt. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie bieli lub jasnego koloru beżowego. Jeśli lubimy nowoczesne aranżacje, warto wybrać meble w połysku, ponieważ odbijają one światło i tym samym dodają pomieszczeniom kilku dodatkowych centymetrów. 

Posiadacze małych kuchni powinni się zastanowić nad otwarciem jej na pokój dzienny. To zabieg, który sprawia, że całe mieszkanie wydaje się większe i bardziej przestrzenne. Poza tym przy kuchni otwartej łatwiej jest wygospodarować miejsce na stół i krzesła. Ewentualnie można kuchnię oddzielić od pokoju dziennego niewielkim barkiem, który z powodzeniem będzie pełnił rolę także miejsca do spożywania posiłków. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA