Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerń i biel to bardzo stylowe połączenie kolorów. Aby optycznie nie zmniejszyć małej kuchni, warto wybrać taką kolorystykę w formie połyskujących powierzchni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Tak urządzili ją inni

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 lis 2016 08:41

Mała kuchnia może być równie modna i funkcjonalna, jak ta o dużej powierzchni. Zobacz, jak swoje kuchnie w bloku urządzili inni.

Małe kuchnie to zmora mieszkań w blokach. Są najczęściej ulokowane we wnękach lub aneksach, często połączone z salonem, a jeśli znajdują się w oddzielnym pomieszczeniu, to jest ono często wąskie lub nieustawne. Jednak nawet najmniejszą kuchnię można urządzić funkcjonalne, a do tego modnie.

Aby mała kuchnia wydawała się większa, warto wykończyć ją jasnymi kolorami. Białe meble lub o jasnym odcieniu drewna, jak również płytki również w świetlistych, jasnych odcieniach sprawią, że wnętrze optycznie będzie wydawało się większe. Małe pomieszczenie warto również urządzić tak, aby meble zapewniały jak najwięcej miejsca do przechowywania. Doskonale sprawdzą się tu szafki tylu słupek, wewnętrzne systemy cargo w meblach, jak również sprytne schowki, np. w cokołach.

Istotne jest, aby małej kuchni nie zagracić. Można wykorzystać ściany do przymocowania relingów, otwarte półki we wnękach, gdzie nie zmieszczą się szafki. Wszystko to sprawi, że kuchnia będzie poukładana, bez zbędnego chaosu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA